Купити димлену кераміку Гавареччини - Інтернет магазин сувенірів Zgarda
Категорії

Гаварецька кераміка

Гаварецька кераміка

Гаварецька кераміка — традиційна народна чорнодимлена кераміка, випалена на дровах. На початку ХХ ст. у Гавареччині, що на Львівщені, працювало багато майстрів у цій справі, але на жаль з окупацією радянської влади промисел почав швидко занепадати та відмирати. Печі розвалювались, старше покоління майстрів помирало, не встигаючи передавати молодим свого уміння та таємниць роботи. Та все ж таки залишилися деякі які зуміли передати уміння своїм онукам. Завдяки цьому ми маємо можливість і досі користуватися та милуватися такою гончарною справою. Сьогодні серед гавареччан — працюють лише 4 гончарі.

Показувати: Список / Сітка
Сортування
Гаварецька кераміка (ГК 01-21)
Що таке баняк? Баняк - це такий посуд, в якому можна приготувати різні страви. Посудина має форму округлого горщика з широкою шийкою, з ручками і кришкою. Інакше баняк називають казанком або горщиком. Пропонуємо купити баняк в інтернет-магазині «Згарда» в розділі «Гаварецька кераміка», де представлені вироби ручної роботи майстрів Косова. Чорнодимлена кераміка у нас виготовляється за спеціальною технологією гаварецької, тобто Ви можете бути впевнені, що ми дотримуємося всіх етапів виробництва. На фотографії видно, що кераміка має притаманне їй чорне забарвлення з характерним грифельним блиском. Досягається цей ефект димленням в печі з подальшим поліруванням посудини. Сріблястий відтінок баняк згодом набуває в печі. Посуд не має глазурі. Обсяг керамічного виробу – 2 літри. Так як це керамічний виріб, в основі якого знаходиться глина (зазвичай використовується кілька сортів, обо..
300.00 грн.
Гаварецька кераміка (ГК 01-22)
Бажаєте придбати гуцульський чайник, виготовлений майстрами Косова? В інтернет-магазині «Згарда» є така можливість. Ми пропонуємо чорнений чайник з красивими візерунками, який зроблений за технологією гаварецької кераміки. Чорний колір – це не емаль, чорніння здійснюється в результаті обробки глини димом в закритій наглухо печі. Технологія древня, перейнята від дідів і прадідів. Вироби з чорнодимленої кераміки повертаються в моду, вони міцні, довговічні, мають гарний вигляд, іноді зовні відливають сріблом. Такий посуд може послужити приємним подарунком для кожної господині, бо красивий і функціональний. Відзначимо, що гаварецька кераміка була на межі зникнення, її технологія могла бути втрачена назавжди. Але на щастя чорнодимлені чайники, горщики, глечики, тарілки, каструлі виготовляються донині. У побуті це універсальний посуд. Уваги вимагає лише експлуатація на газовій плиті..
250.00 грн.
Гаварецька кераміка (ГК 01-23)
Коли в піч, куди в ході виготовлення поміщається глиняний посуд і піддається випалу, не допускається повітря, відбувається процес задимлення кераміки, вона набуває знамените чорне забарвлення, характерне для гаварецької кераміки. У нашому магазині доступні різні види чорнодимленої кераміки, яку виготовляють майстри Косова за стародавньою технологією. Вареники – це одне з найулюбленіших страв в Україні, тому вареничниці (каструлі для готового блюда) завжди в попиті. Ми пропонуємо купити вареничницю з колекції посуду гаварецької кераміки. Ємність розрахована на 2 літри, має зручну форму, дві ручки, велику кришку. Посудина з широким дном, що дозволяє вареникам розподілятися в ній, тому навіть велику кількість зварених вареників буде нескладно змішувати з цибульною піджаркою або з підливою. Боки і кришка розписані традиційним орнаментом. Присутній красивий грифельний відлив, він н..
250.00 грн.
Гаварецька кераміка (ГК 01-24)
Для макітри українці знайшли широке застосування в побуті: перетирати мак макогоном, відстоювати молоко для отримання сиру, готувати опару і вистоювати дріжджове тісто, зберігати кашу, пироги, пряники ... Одним словом - універсальний горщик.   Колись макітра була в кожному домі, але з часом її функції перейняли на себе каструлі з металу. Однак наш народ завжди прагнув до своїх витоків, тому старовинний посуд знову в пошані. Сучасні гончарі виготовляють макітри на будь-який смак, і, безумовно, яскравим прикладом є гаварецька кераміка. У магазині «Згарда» є такий посуд, вона не привізна, виготовлена ​​косовськими майстрами по тим же канонам, як за старих часів.   Ми пропонуємо дволітрову макітру, чорнені, з візерунками. Вона стане чудовим доповненням Вашої кухні, послужить незабутнім подарунком, функціональної ємністю, яка у доброї господині не залишиться без д..
200.00 грн.
Гаварецька кераміка (ГК 01-25)
Для масла, вина, соку, оцту і будь-яких інших рідин, яким потрібні певні умови при зберіганні, здавна використовували глиняні пляшки. Вони були виготовлені з натуральної глини - матеріалу, яким щедро обдарувала природа нашу землю.   В Україні і зараз гончарство процвітає, інтерес до глиняним горщиках обумовлений екологічністю благородної глини і старовинними технологіями виготовлення посуду. Дійсно, наші діди і прадіди володіли великим багажем знань і вміли виготовляти гончарні вироби так, як робили це їхні предки. Перейнявши дідівський досвід, косовські майстра в наші дні роблять дуже гарний посуд за технологією гаварецької кераміки. У числі виробів і пляшки з глини з тонким горлом.   Ми рекомендуємо купити гаварецької кераміки з характерним ефектом димленія в магазині «Згарда». Шляхетна срібляста поверхня, боки прикрашені гуцульськими узорами. Модель пляшки..
280.00 грн.
Гаварецька кераміка (ГК 01-26)
Знаменита чорнодимленої посуд, що виготовляється в Гавареччина, що на Львівщині, славиться неперевершеною майстерністю випалу глини за старовинними технологіями; відома ще до н. е .; в Україні активне виробництво зазначалося в XIX столітті.   Незважаючи на те, що чорна керамічний посуд зустрічається на всіх континентах, але найбільш красива, має схожість з чеською, румунською, а також польської, проводиться в Закарпатті. Представляємо горщик «ГК 01-26», об'ємом 0,5 л, виготовлений косовськими майстрами з використанням технологій гаварецької кераміки.   Зараз, як і за старих часів, технологія випалу глини полягає в приміщенні гончарного вироби в сильно протоплену піч, температура в якій перевищує 1000 ° С. Піч завалюється землею, виключається потрапляння всередину зовнішнього повітря, з-за чого кіптява при дуже високих температурах вбирається в глину. Величезн..
120.00 грн.
Гаварецька кераміка (ГК 01-27)
Чорний як ніч колір гаварецької кераміки є візитною карткою гуцульських ремісників гончарів, виробам яких немає рівних у всій Європі. Старовинне село Гавареччина, що розкинулося серед мальовничої природи, набуло свою славу саме завдяки чорнодимленої кераміці. Досвід по її відтворенню перейняли в інші регіони і зараз кераміку з красивим графітовим відблиском виготовляють в Косові.   Глечик об'ємом 2 л «ГК 01-27» виготовлений косовськими майстрами з використанням технології випалу гаварецької кераміки. Ідеальний для зберігання молока або квасу, а також послужить чудовим подарунком другу чи знайомому до будь-якого свята. У такому горщику продукти зберігаються значно довше, а молоко не прокисає.   В основі вироби головним матеріалом є глина, «пісна» і «жирна». Спочатку протоплюється піч для випалювання посуду, потім в неї поміщаються вироби з глини. Піч наглухо з..
250.00 грн.
Гаварецька кераміка (ГК 01-28)
Миска об'ємом 0,5 л «ГК 01-28» виготовлена ​​косовськими майстрами за унікальною гаварецької технології випалу глиняних виробів, є унікальною. Вона може послужити функціональною прикрасою інтер'єру кухні, оформленої в будь-якому стилі, а також стати відмінним подарунком з нагоди торжества.   Відзначимо, що вироби з чорнодимленої глини мають певні властивості: в них довго не псуються продукти, а молоко не прокисає. Особливістю задимленої кераміки є старовинна технологія випалу спеціальної глини при дуже високій температурі з використанням певних сортів деревини, що дозволяють отримувати характерну кіптява при випалюванні, яка і сприяє набуттю посудом бажаного кольору. За правилами вибирається тільки бук і граб, вони при горінні дають температуру в 1000 ° С, і виходить потрібна кіптява.   На території України чорнодимленої посуд виготовлявся в Гавареччина, а за..
120.00 грн.
Гаварецька кераміка (ГК 01-29)
Для чого будинку знадобиться глиняний кухоль? Вона з легкістю замінить звичайну кавову або чайну чашку і допоможе відчути смак улюбленого напою, відкривши в ньому нові грані.   Гаварецька кераміка, яку пропонуємо ми, має розпис візерунками і виконана за технологією, яка використовується здавна при виготовленні чорнодимленої посуду. Тому чашка традиційно чорна (задимлена в печі на дровах) і має грифельний відтінок. Кружка виконана у формі глечика з характерною ручкою і шийкою.   З глиняним посудом у всьому світі пов'язано багато звичаїв, їй в усі часи надавалося значення оберегу, відводилася особлива роль. В Україні кераміка з глини високо цінується, і, звичайно ж, є шанувальники чорнодимленої посуду (її інакше називають чорного або сивого), яку колись виготовляли тільки на Львівщині. У магазині «Згарда» купити гаварецької кераміки можна від косівських май..
80.00 грн.
Гаварецька кераміка (ГК 01-30)
У світі гончарства гаварецька кераміка займає не останнє місце. Центром її виробництва була Гавареччина, але в наші дні технологію перейняли інші регіони і за старовинними «рецептами» виготовляють кераміку не гірше, ніж на батьківщині.   Інтернет-магазин «Згарда» має в своєму розпорядженні продукцією гаварецької кераміки, яку виробляють в Косові. Технологічний процес повністю дотриманий і включає поєднання кількох сортів глини (обов'язково присутній жирна), обкурювання виробів в печі, полірування і відсутність глазурі, яку замінює графітовий блиск. Досягається він теж в печі, коли її щільно закривають, і дим виконує свою роботу.   Рекомендуємо кухоль з колекції гаварецької кераміки, об'ємом 200 мл. Виріб ручної роботи, виготовлене косовськими майстрами. Має візерунки, традиційну форму, чорний колір. Може використовуватися для будь-яких напоїв, наприклад, моло..
100.00 грн.
Гаварецька кераміка 0,5 л. (ГК 01-15)
Миску з чорненої димом глини діаметром 15 см можна придбати на нашому сайті. Ціна на гаварецької кераміки в «зґарда» завжди прийнятна, а якість на високому рівні. Це - миска об'ємом 0,5 л чорного кольору з характерним для даного виду посуду легким димком, який свідчить про правильному процесі випалу в печі. Як правило, гаварецької кераміки виготовляють з двох видів натуральної глини і поміщають в піч на 12:00. У печі посуд знаходиться при високій температурі, порядку 1000 градусів. Дим отримують з дерева (грабового, букового тощо), яке видає багато тепла при спалюванні. У печі без кисню миски та інші види посуду по всій товщині чорніють, набувають властивий чорнодимленої кераміці шикарний вигляд. ..
150.00 грн.
Базовано на 2 відгуках.
Гаварецька кераміка 10х14 0,4 л. (ГК 01-14)
Купити кухоль керамічну чорну від гуцульських майстрів пропонуємо у нас на сайті. Ціна на гаварецької кераміки тут завжди невисока, а якість посуду на вищому рівні.   У «зґарда» запропонована оригінальна чорнодимленої посуд, виготовлений за традицією, методом димленія в печі. Процес здійснюється при високій температурі, що досягає як мінімум 700 градусів. Дрова використовуються спеціальні, наприклад, береза, бук, ясен, які видають більше тепла при спалюванні. Гуртки разом з іншими видами посуду гончарі роблять зі складу різних глин, непластичною і дуже пластичною, а після відправляють в піч на 12:00.   Рекомендуємо придбати «ГК 01-14» - кухоль гаварецької кераміки, що має розміри 10х14 см і обсяг 0,4 л. ..
130.00 грн.
Базовано на 2 відгуках.
Гаварецька кераміка 10х8 (ГК 01-02)
З архівних джерел знаменита гаварецька чорнодимленої кераміка на давній українській землі відома ще з 4-3 тисячоліттях до н. е. Найбільшого розквіту чорнодимленої кераміка досягла в 1 тисячолітті до н. е. Таку кераміку ще називають закуреною, задимленій або чернолощеной. На перший погляд здається, що виріб пофарбовано чорною фарбою. А весь секрет отримання чернолощеной посуду - в старовинній технології випалу. Готове гончарний виріб поміщали в натоплену піч, де температура сягала 1000о, потім піч засипалася землею, щоб повітря було надходити всередину. У такій жаркій печі вироби розжарюються до дуже високої температури і вбирають в глину чорну кіптяву, завдяки чому і виходить таке чорніння. Гавареччина знаходиться на Львівщині, в XX столітті там працювало багато майстрів гончарного справи, але з часом промисел швидко занепав, залишилося кілька умільців, які змогли передати у спадок те..
90.00 грн.
Базовано на 2 відгуках.
Гаварецька кераміка 11х14 0,8 (ГК 01-13)
Горщик для запікання або ченашніца чорнодимленої кераміки, об'ємом 0,8 л, доступний для замовлення в інтернет-магазині «Згарда». Це зручна практична ємність, придатна для приготування різних гарячих страв в печі або духовці.   Ченашніца виготовлена ​​майстром методом димленія в спеціальній печі, де димом з дров при високій температурі протягом 12 годин обпалюють глиняний посуд. У складі глини обов'язково є в витриманою пропорції і жирна, і пісна. Розпечена кераміка в печі знаходиться без доступу повітря, в результаті чого виходить така чудова і міцна посуда.   Ми пропонуємо ченашницю, розміри якої становлять 11х14 см, за привабливою ціною. Рекомендуємо замовити набір посуду, в якому можна готувати страви в духовці, і подавати їх на стіл. ..
160.00 грн.
Базовано на 1 відгуках.
Гаварецька кераміка 12х12 (ГК 01-03)
Інтернет-магазин «згард» представляє колекцію виробів їх знаменитої чорнодимленої кераміки. Дуже красива незвичайна посуд, виготовлений за старовинними технологіями, які збереглися тільки в одному селі - Гавареччині, що в Львівській області. З глибини століть до нас прийшла інформація, що цей посуд виготовляли ще 4-3 тисячоліття до н. е. З часом виготовлення чорнодимленої посуду пережило справжній розквіт. Такий керамікою користувалося все Закарпаття. На жаль, збіг обставин призвело гончарне мистецтво занепадає, і тривалий час посуд практично не здійснювалася. В даний час на Гуцульщині працюють всього чотири майстри, яким вдалося зберегти старовинну технологію виготовлення чорнодимленої кераміки.   Гаварецька кераміка (12х12см) «ГК 01-03» - чашка ємністю 250 г, яка прикрашена з боків орнаментом. Виріб виготовлено шляхом випалу в земляній печі без доступу повітря при темпе..
120.00 грн.
Базовано на 1 відгуках.
Гаварецька кераміка
UAH 80 500